جستجوي پيشرفته

Top Panel

کمک نیروهای‌ایران به‌پاکستان درپی حمله تروریستی

نوشته شده توسط  منتشرشده در جديدترين اخبار سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 19:55

مرور یک نمونه ساده که در همین ماه‌های ابتدایی سال جاری روی داده‌، نشان می‌دهد، آنهایی که بخشی از دولت و نهادهای دولتی را امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند، گاهی چقدر بی‌پناه هستند. انتقاد یک کارشناس برنامه سمت خدا از مسئولان صدا و سیما، تا برکناری تهیه‌کننده این برنامه و احتمال تعطیلی آن نیز پیش رفت و اگر فشار افکار عمومی نبود، احتمالا این اتفاق می‌افتاد.

برای اینکه نشان داد طرح تهیه شده توسط نمایندگان مجلس با چه کیفیت پایینی نوشته شده است، می‌توان از طراحان آن در مجلس پرسید، طرح تهیه شده به دست آنها از چه راهی می‌تواند به حمایت از فردی مانند تهیه‌کننده سمت خدا منجر شود؟

فراموش نکنیم که صدا و سیما چندان قدرتی ‌برای منکوب کردن منتقدان خود ندارد و گاهی دستگاه‌های دیگری در حاکمیت می‌توانند چنان با آمران به معروف و ناهیان از منکر برخورد کنند که درد آن از درد به قتل رساندن یک آمر به معروف و ناهی از منکر در خیابان هم بیشتر باشد.

اگر نمایندگان مجلس فراموش نمی‌کردند که دولت بیشتر از مردم به امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارد، آنگاه طرحی می‌نوشتند که در آن فرض می‌شد که گاهی هم دولت به راه خطا می‌رود و مردم باید جلو‌ آن را بگیرند.
هم‌اکنون و پس‌ از مدتی بی‌خبری انتخابات فدراسیون سوارکاری حاشیه‌ساز شده است؛
‌فدراسیونی که به طرز عجیبی بیش از دو سال است ‌با «سرپرست» اداره می‌شود و مجامع انتخاباتی‌اش در سال‌های اخیر همواره لغو شده‌اند. آخرین مجمع این فدراسیون، قرار بود 26 اسفندماه سال گذشته‌ برگزار شود که آن هم بنا به دلایل نامعلومی یکباره لغو شد تا بلاتکلیفی این فدراسیون به خرداد سال 93 بکشد.
اما نکته عجیب در انتخابات خرداد امسال و اسفند سال گذشته این فدراسیون این است که یک کاندیدای اضافه در میان لیستی که روز گذشته این فدراسیون به عنوان نامزدهای انتخاباتی معرفی کرده دیده می‌شود. بین دوازده کاندیدای اسفند 92 و خرداد 93 نام عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس به چشم می‌خورد که ‌‌یکباره سر از انتخابات این فدراسیون درآورده است.

پیشترها خیلی‌ها لغو بی‌دلیل انتخابات این فدراسیون را به دلایل سیاسی ربط می‌دادند و حالا نام یک مرد سیاسی در میان نامزدهای یک فدراسیون ورزشی دیده می‌شود؛ مردی که با رأی مردم باید روی یکی از صندلی‌های سبز بهارستان بنشیند و حالا سودای نشستن بر صندلی ریاست یک فدراسیون را هم در سر می‌پروراند؛ آن هم در حالی که در ماه‌های اخیر چالش بزرگی برای حضور نمایندگان مجلس و شورای شهر در رأس ریاست فدراسیون‌های ورزشی وجود داشته و و احمد دنیامالی ریاست فدراسیون قایقرانی را به دلیل حضور در شورای شهر واگذار کرده بود.
عبدالرضا عزیزی، نماینده مردم شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اما در سال‌های اخیر به حمایت سرسختانه از قاضی مرتضوی معروف بوده و در اوج کشمکش میان دولت و مجلس بر سر ماندن یا رفتن سعید مرتضوی از ریاست سازمان تأمین اجتماعی چندین و چند بار در صحن مجلس اقدام به جمع‌آوری امضا در حمایت از مرتضوی کرده بود. او حتی یک بار در حمایت از مرتضوی گفته بود، مرتضوی نظام را نجات داد.
سید مهدی هاشمی، دیگر نماینده مجلسی است که در یک سال اخیر با پافشاری فراوان می‌خواهد صندلی ریاست خود در فدراسیون تیراندازی را حفظ کند و به همین دلیل، هم انتخابات فدراسیون تحت مدیریت او در ماه‌های اخیر با چالش‌هایی همراه بود. با در نظر گرفتن هاشمی تا کنون نمانیدگان مجلس اسب خود را برای انتخابات دو فدراسیون ورزشی زین کرده‌اند و این در حالی است که همچنان حضور آن‌ها در دو پست مغایرت‌های قانونی دارد. سازمان بازرسی دی ماه سال گذشته حضور نمایندگان شورای شهر و مجلس را در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی خلاف قانون خوانده بود.

بازدید 335 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 19:18

همراه با ما باشيد

درباره ما

سایت تبلیغات وآگهی عمومی برای مشاغل

تماس با ما

  • آدرس: با ما در تماس باشيد
  • تلفن:
  • 09374936664
  • 09128367024