جستجوي پيشرفته

Top Panel

رغد صدام تهدید به اخراج از اردن شد

نوشته شده توسط  منتشرشده در جديدترين اخبار جمعه, 30 تیر 1391 ساعت 19:09

 بامداد جمعه 29 خرداد: یک دیپلمات ارشد ایران اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 از 11 تیرماه (دوم جولای) در وین برگزار می‌شود. این دیپلمات ارشد به مدت زمان دور بعدی مذاکرات اشاره‌ای نکرد.
1:13 بامداد جمعه 29 خرداد: عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان اینکه مذاکرات ایران و گروه 1+5 فشرده و جدی همچنان ادامه دارد، گفت: این مذاکرات فردا (جمعه) نیز ادامه خواهد یافت. فشرده بودن مذاکرات حاکی از جدی بودن آن و علاقه دو طرف به پیشرفت است.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی رسانه ها به بن رسیدن مذاکرات را مطرح کرده اند، گفت: اختلاف نظرها وجود دارد اما در حال مذاکره بر روی نگارش متن برنامه اقدام مشترک جامع هستیم و اصلا بن بست مطرح نیست. مذاکرات به دلیل سختی و فشردگی، کند اما رو به جلو پیش می رود.

به گفته این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای، هم اکنون در ساعات پایانی پنجشنبه شب به وقت محلی در وین، معاونان وزیر امور خارجه ایران با معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز کارشناسان ایران و 1+5 در حال مذاکره هستند.

21:58: پس از مشورت داخلی طرفین مذاکرات، امروز برای دومین بار هلگا اشمید، معاون کاترین اشتون و سیدعباس عراقچی به همراه مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر خارجه ایران با یکدیگر مذاکره می کنند.

20:21: وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در گروه 1+5 عصر امروز هتل محل اقامت رؤسای هیأت‌های ایران و 1+5 را ترک کرد. سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در مذاکرات نیز در اقدامی مشابه هتل پله کوبورگ را ترک کرد. برخی منابع گزارش داده‌اند که این دو مقام روسی و آمریکایی راهی دیدار با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شده‌اند.

20:13: پس از پایان نشست هلگا اشمید، معاون کاترین اشتون و سیدعباس عراقچی به همراه مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر خارجه ایران، مشورت داخلی دوباره میان هیات ایرانی درباره مباحث مطرح در این نشست و از آن سو مشورت و رایزنی 1+5 در آن سو آغاز شده است.

18:12: یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای دقایقی پیش از دیدار عراقچی و تخت روانچی با اشمیت گفت دکتر ظریف و خانم اشتون در نشست صبح امروز خود درباره «همه مباحث و موضوعات» گفت و گو کردند و اکنون 1+5 پس از بررسی و مشورت های داخلی، نظر خود را به هیات ایرانی اعلام می کند.

17:52: در ادامه مذاکرات ایران و  کشورهای 1+5 و مطابق با برنامه اعلام شده، هلگا اشمید، معاون کاترین اشتون و سیدعباس عراقچی به همراه مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر خارجه ایران برای تبادل نظرات دیدار کردند. این نشست هم اکنون در حال برگزاری است.

17:38: وانگ چون، مدیرکل کنترل تسلیحات وزارت خارجه چین و مذاکره کننده ارشد این کشور در وین، اعلام کرد که برنامه‌ای برای ترک زودهنگام وین وجود ندارد و همه چیز مطابق برنامه‌ای که قبلا پیش‌بینی شده است ادامه خواهد داشت.  نیکلا دو ریویه، مذاکره کننده ارشد فرانسوی، نیز در زمان خروج از هتل پاله کوبورگ به خبرنگاران اعلام کرد که برنامه‌ای برای ترک زودهنگام وین ندارند.

16:57: برخی منابع خبری غربی از احتمال ادامه یافتن این دور از مذاکرات تا روز شنبه خبر داده‌اند و این در حالی است که برخی نشانه‌ها از جمله همراه بودن چمدان برخی دیپلمات‌های غربی، از احتمال آماده سازی برخی هیات‌ها برای ترک وین حکایت دارد. باید دید روند مذاکرات با توجه به اظهارات ساعات اخیر طرفین، چه شرایطی را پیش رو قرار خواهد داد

بازدید 426 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 19:32

همراه با ما باشيد

درباره ما

سایت تبلیغات وآگهی عمومی برای مشاغل

تماس با ما

  • آدرس: با ما در تماس باشيد
  • تلفن:
  • 09374936664
  • 09128367024